Immunerősítés gyógynövényekkel

immunerosites-gyogynovenyekkelSzervezetünkben folyamatosan zajlanak betegségelhárító reakciók. Ezt javarészt immunrendszerünk végzi, mely csodálatosan kifinomult, összehangolt rendszer. Az alábbiakban áttekintjük, hogyan tudjuk erősíteni, befolyásolni természetes módon immunrendszerünk aktivitását... A szervezet védekezését sokféle szabályozórendszer befolyásolja: az ásványianyag-csere, a vízháztartás, a szervezet sav-bázis háztartása. Ezek egymással szoros kapcsolatban állnak, és csak az egész rendszer finoman összehangolt együttműködése teszi lehetővé a szervezet egészséges működését. Az ellenálló képességre hatnak még a környezeti tényezők és különböző élvezeti szerek fogyasztása is. Nemcsak a drogok, hanem a feketekávé, az édesség, a cigaretta és az alkohol is gyengíti ellenállásunkat.

Immunrendszerünket támogathatjuk olyan gyógynövényekkel, amelyek hatóanyagai serkentik a szervezetünket védő sejtek működését. A növényi hatóanyagok közül ebből a szempontból a flavonoidok, a kumarin és a poliszacharidok a legjelentősebbek.

Kasvirág- az immunrendszer őre


Az egyik legismertebb immunerősítő gyógynövény az Észak-Amerikából származó bíborkasvirág (Echinacea purpurea). Európában vadon nem terem, ezért sok kertben szép és mutatós dísznövényként nevelik. Virágai hosszú hónapokig díszlenek. Gyógyászati célokra a gyökerét vagy az egész növényt felhasználják, ezekből alkoholos kivonatot, tinktúrát készítenek. Hatóanyaga az arabinogalaktán nevű szénhidrát, mely a vírusok, baktériumok, rákos sejtek felszínére kötődik és oda vonzza a fehérvérsejteket. Terápiás alkalmazása során ezáltal sikerül a betegségek kialakulását megakadályozni, vagy a már kialakult baj időtartamát lecsökkenteni.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Informed

OGYÉI engedély

legalis

Eötvös Patika

Eötvös Patika Kft.
1067 Budapest, Eötvös u.16.
Tel: (1) 342 0137

Nyitva tartásunk:

  • Hétfő - Péntek: 08:00 - 19:00
  • Szombat: 08:00 - 13:00

A honlap oldalain található, gyógyszerrel kapcsolatos információk betegség esetén nem helyettesítik a szakember megkeresését.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg gyógyszerészét!