Hemoclin pumpás gél az aranyeres panaszok kezelésére

Hemoclin pumpás gél az aranyeres panaszok kezelésére
Székelés és ülőfürdő után a végbél környékét babnyi kenőccsel be kell kenni, illetve a kenőcshöz mellékelt feltéttel a végbélbe kell nyomni. Belső aranyeres csomók esetén kúp egyidejű használata ajánlott. Terhesség ill. szoptatás ideje alatt is alkalmazható, az összetevők helyi alkalmazása nem jelent veszélyt a magzatra. Az alkalmazás helyén ritkán fellépő bőrirritáció lehetőségén túl egyéb mellékhatás nem ismert.

Aranyérnek a végbélzáró izmon belüli vagy kívüli tágult visszereket nevezzük.

Akinek a végbélnyíláson kívüli aranyere van, azt rugalmas, fájdalmas vagy fájdalmatlan csomó formájában maga is tapinthatja. A végbélnyíláson belüli aranyeres csomót gumikesztyűs, előzőleg jól megvazelinozott hüvelykujjával az orvos tapintja.


Gyakran örökletes, családi hajlamból származó kötőszövet-gyengeség okozza. Az örökölt hajlamon kívül az állandó ülő életmód és a székrekedés - ritkábban májbetegségek - segítik elő az aranyér kifejlődését. Nőkön viszonylag gyakran az első terhesség során keletkezik.

Mindaddig, amíg az aranyér felett a bőr vagy a nyálkahártya sértetlen, nem okoz panaszt. Mihelyt azonban a bőr és a nyálkahártya sérül, a panaszok egész sora jelentkezik. Első közülük a fájdalom, amely lehet állandó jellegű, vagy csak székelés (főképpen kemény széklet ürítése) váltja ki. A sérülésen át könnyen hatol be baktérium, amely fertőzést okoz. Az így begyulladt aranyér igen fájdalmas, és kisebb-nagyobb lázat is kiválthat.

Leggyakoribb szövődménye a vérzés. Első alkalommal - különösen, ha valaki nem tud létező aranyeréről a végbélből származó vérzés felesleges rémületet is okozhat. A beteg rendszerint úgy véli, hogy vérzése rosszindulatú daganatból ered, holott közismert, hogy az aranyeres vérzés lényegesen gyakoribb, mint a daganatos. Az esetek egy részében azonban végbéldaganat tünete is lehet, ezért a sebészek aranyérműtétet megelőzően mindig végeznek végbéltükrözést.

Ha az aranyér egyszer vagy ismételten többször vérzik, az nem jelent általában a vérveszteség miatt különleges veszélyt. A gyakori vérezgetés következtében azonban vashiányos vérszegénység alakulhat ki.

Az aranyeres panaszok megszüntetésének leghatásosabb eszközei: az aranyérgyógyító kúpok és kenőcsök, székletrendezés és végső megoldásként műtét. Természetesen, ha az aranyér nem okoz panaszt, nem is szorul kezelésre. A szövődmények megelőzése céljából lehetőleg kerülni kell azonban a székrekedést, a kemény széklet ürítését. Ha az aranyér gyulladásban van, és fájdalmas, székelés előtt és után célszerű langyos ülőfürdőt venni. Ha erre nem volna lehetőség, langyos, szappanos vízzel mossuk le a végbél környékét, toljunk fel a végbélbe egy aranyérkúpot, és kenjük be kívülről a végbél környékét aranyérkenőccsel. Ugyanezt kell tennünk a székelés után is.

Ha a gyulladt, fájdalmas aranyér a végbél záróizmán belül van, csak a kúp alakjában odajuttatott gyógyszer lehet hatásos; a kenőcs alkalmazása önmagában tehát nem elegendő.

Ha az aranyeres panaszok a kezelés ellenére nem múlnak el vagy minduntalan kiújulnak, a panaszmentes időszakok túl rövidek, célszerű sebészorvoshoz fordulni. Az idejében elvégzett műtét igen gyakran végleges gyógyulást, de legalábbis hosszú évekre terjedő panaszmentességet eredményez. Meg kell jegyezni, hogy műtét után is kifejlődhet újabb aranyér, ami egyáltalán nem jelenti azt, hogy a sebész rosszul operált. Ilyenkor második műtét válhat szükségessé. A helyi érzéstelenítésben végzett műtét nem jár sem fájdalommal, sem különösebb műtéti kockázattal.

Az aranyér megelőzésére sem speciális életmódot, sem más rendszabályt nem ismerünk. A rendszeres torna, a naponkénti kiadós mozgás, a sport az ülőfoglalkozásúaknál nemcsak a bélrenyheséget és a székrekedést, hanem az aranyeret is megelőzheti. A rugalmas gumi ülőpárna javíthatja az állandóan ülő ember alsó testfelének vérkeringését. Használata különösen akkor célszerű, ha a már meglevő aranyér panaszt még nem okoz.

 

Forrás: Termékleírás

OGYÉI engedély

legalis

Eötvös Patika

Eötvös Patika Kft.
1067 Budapest, Eötvös u.16.
Tel: (1) 342 0137

Nyitva tartásunk:

  • Hétfő - Péntek: 08:00 - 19:00
  • Szombat: 08:00 - 13:00

A honlap oldalain található, gyógyszerrel kapcsolatos információk betegség esetén nem helyettesítik a szakember megkeresését.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg gyógyszerészét!