Első gyermeküket szülő kismamák hazatérve a kórházból, többnyire saját édesanyjukhoz fordulnak, ha szoptatni szeretnék az újszülöttet és ez valami miatt nem sikerül, vagy a tejelválasztás nem olyan mértékű, mint azt szeretnék. Ha a nagymama valami miatt nem szoptatott annak idején, gond van. Ma már ilyen esetekben a kismama „laktációs szaktanácsadóhoz” fordulhat.
Rózsa Ibolya IBCLC nemzetközileg elismert laktációs szaktanácsadó vizsgával rendelkezik. A szoptatás közérdekű kérdései kapcsán őt kérdeztük.









